LM1117MPX-3.3 NSC
Online Anfrage
LM1117MPX-3.3
- Menge
- 2000
- Hersteller
- NSC
- Datecode
- 0206
- Beschreibung
- in stock, SOT223, T+R
Technische Spezifikation LM1117MPX-3.3
| RoHS | Non-Compliant |
| Number of Regulated Outputs | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Capacitor Type | Tantalum |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Quiescent Current | 5.00 mA |
| Packaging | Reel |
| Case/Package | SOT-223 |
| Dropout Voltage | 1.20 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Output Voltage | 3.30 V |
| Output Current | 800 mA |
| Number of Pins | 4 |
| Current Rating | 800 mA |
Andere Hersteller für LM1117MPX-3.3
NATIONAL SEMICONDUCTORIhre Hotline für ein Angebot: Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Bezeichnung | Hersteller | Datecode | Beschreibung |
|---|---|---|---|
| LHT674-L | SIEMENS | KW 05/01 | on stock, T+R |
| LHT674-L | SIEMENS | 19.10.1999 | on stock, T+R |
| LHT674-M | SIEMENS/INFINEON | 25.06.2001 | on stock, T+R |
| LL1608-FH47NK | TOKO | 29.06.2001 | on stock, T+R |
| LLS1H123MHLB | NICHICON | ||
| LM2574HVM-ADJ | NATIONAL SEMICONDUCTOR | on stock, tube packaging | |
| LM2575T-ADJ | NATIONAL SEMICONDUCTOR | on stock, tube packaging | |
| LM2674M-ADJ | NSC | 01+ | in stock, SO8 package, tube packaging |
| LM324AM | National Semi | on stock, tube packaging | |
| LM339D | MOTOROLA | 18.03.2002 | on stock, tube packaging |