LM6172IM NSC
Online Anfrage
LM6172IM
- Menge
- 5
- Hersteller
- NSC
- Datecode
- 08+
- Beschreibung
- in stock, SO8 package
Technische Spezifikation LM6172IM
| Input Offset Drift | 6.00 µV/K |
| Gain Bandwidth Product | 160 MHz |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Packaging | Rail |
| Case/Package | SOIC |
| Bandwidth | 100 MHz |
| Slew Rate | 3.00 kV/μs |
| Lifecycle Status | Active |
| Output Current | 85.0 mA |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Channels | 2 |
Ihre Hotline für ein Angebot: Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Bezeichnung | Hersteller | Datecode | Beschreibung |
|---|---|---|---|
| APT5040BN | Advanced Power Technology | 9214 | in stock, TO247 package |
| 1812L200DR | Littlefuse | 08+ | in stock, 1812 package, resettable fuse |
| RKBPC602 | GI | 8637 | in stock, bridge rectifier |
| 2N6040G | ON Semi | 0710 | in stock, TO220 package, RohS compliant |
| MPSA29G | ON Semi | 0748 | in stock, TO92 package, RohS compliant |
| U893BSE-FP | Telefunken | A701 | in stock, SO8 package |
| MACH215-15JC-18JI | Lattice | in stock, PLCC44 package | |
| TDA1028 | Philips | 0543 | in stock, DIP16 package |
| HA7-2645-5 | Harris | 9911 | in stock, DIC8 package |
| U6811B | Telefunken | 7815 | in stock, DIP24 package |