MAX690ACPA MAXIM
Online Anfrage
MAX690ACPA
- Menge
- 2
- Hersteller
- MAXIM
- Datecode
- 9815
- Beschreibung
- in stock, DIP8 package
Technische Spezifikation MAX690ACPA
| Clock Speed | 250 kHz |
| Supply Voltage (DC) | 1.00 V (min) |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Case/Package | DIP |
| Supply Current | 200 µA |
| Threshold Voltage | 4.65 V |
| Lifecycle Status | |
| RoHS | Compliant |
| Number of Pins | 8 |
| Power Dissipation | 727 mW |
Ihre Hotline für ein Angebot: Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Bezeichnung | Hersteller | Datecode | Beschreibung |
|---|---|---|---|
| CD4040BP | Philips | 9748 | in stock, DIP16 package |
| CA3162AE | Harris | 9727 | in stock, DIP16 package |
| TEA1400-N5 | Philips | 9522 | in stock, DIP16 package |
| MAX704TCPA | MAXIM | 9721 | in stock, DIP8 package |
| MAX703CPA | MAXIM | 9846 | in stock, DIP8 package |
| MOC3040 | Motorola | 9544 | in stock, DIP6 package |
| TL081CP | TI | in stock, DIP8 package | |
| MB130C | WFX | in stock, optocoupler, DIP6 package | |
| MB130 | WFX | in stock, optocoupler, DIP6 package | |
| MB111 | WFA | in stock, optocoupler, DIP8 package |