MTP3055E MOT
Online Anfrage
MTP3055E
- Menge
- 396
- Hersteller
- MOT
- Datecode
- Beschreibung
Technische Spezifikation MTP3055E
| Polarity | N-Channel |
| Breakdown Voltage [Gate to Source] | -20.0 V to 20.0 V |
| Continuous Drain Current (Ids) | 12.0 A |
| RoHS | Non-Compliant |
| Breakdown Voltage (Drain to Source) | 60.0 V |
| Case/Package | TO-220 |
| Drain to Source Resistance (on) (Rds) | 150 mΩ |
| Lifecycle Status | |
| Power Dissipation | 40.0 W |
Ihre Hotline für ein Angebot: Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Bezeichnung | Hersteller | Datecode | Beschreibung |
|---|---|---|---|
| MR852 | Universal-Diode 200 V 3 A DO201 | ||
| MR854 | Universal-Diode 400 V 3 A DO201 | ||
| MR856 | Universal-Diode 600 V 3 A DO201 | ||
| MSL93651RS | Japan-IC | ||
| MSM59371RS | Japan-IC | ||
| MTP3055EFI | Transistor N-MOSFET 60 V 10 A 35 W ISO220 | ||
| MTP3N60 | Transistor N-MOSFET 600 V 3.0 A 75 W TO220 | ||
| MTP6N60 | Transistor N-MOSFET 600 V 6.0 A 125 W TO220 | ||
| MV5453 | green diffus 10mCd 30 mA ø5mm | ||
| MV5753 | red diffus 7.5mCd 35 mA ø5mm |