HCNW139 Agilent
Online Anfrage
HCNW139
- Qty
- 21
- Manufacturer
- Agilent
- Datecode
- Description
- DIL8 optocoupler
Technical Specification HCNW139
| Data Rate | 100 kbps |
| Case/Package | DIP |
| RoHS | Non-Compliant |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| Mounting Style | Through Hole |
| Isolation Voltage | 5.00 kV |
| Packaging | Tube |
| Input Voltage (DC) | 1.85 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Input Current | 12.0 mA |
| Lifecycle Status | Active |
| Output Voltage | 18.0 V |
| Forward Voltage | 1.40 V |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Channels | 1 |
Please contact us for a quotation: Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Part | Manufacturer | Datecode | Description |
|---|---|---|---|
| CNY74-2H | Vishay | DIL8 optocoupler | |
| CNY74-4 | Vishay | DIL16 optocoupler | |
| CNY74-4H | Vishay | DIL16 optocoupler | |
| CNY75C | Vishay | DIL6 optocoupler | |
| H11L2 | ISOCOM | DIL6 optocoupler | |
| HCPL-0530 | Agilent | SO8 optocoupler | |
| HCPL-0600 | Agilent | SO8 optocoupler | |
| HCPL-0601 | Agilent | SO8 optocoupler | |
| HCPL-2200 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2211 | Agilent | DIL8 optocoupler |