HCPL-2232 Agilent
Online Anfrage
HCPL-2232
- Qty
- 18
- Manufacturer
- Agilent
- Datecode
- Description
- DIL8 optocoupler
Technical Specification HCPL-2232
| Supply Voltage (DC) | 20.0 V |
| Data Rate | 5.00 Mbps |
| Case/Package | DIP |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| Rise Time | 30.0 ns |
| Mounting Style | Through Hole |
| Isolation Voltage | 3.75 kV |
| Packaging | Tube |
| Input Voltage (DC) | 1.50 V |
| Input Current | 1.80 mA |
| Lifecycle Status | Active |
| Output Voltage | 20.0 V |
| RoHS | Non-Compliant |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Channels | 2 |
Please contact us for a quotation: Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Part | Manufacturer | Datecode | Description |
|---|---|---|---|
| HCPL-0600 | Agilent | SO8 optocoupler | |
| HCPL-0601 | Agilent | SO8 optocoupler | |
| HCPL-2200 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2211 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2231 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2300 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2400 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2430 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2530 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2531 | Agilent | DIL8 optocoupler |