HCPL-2630 Agilent
Online Anfrage
HCPL-2630
- Qty
- 75
- Manufacturer
- Agilent
- Datecode
- Description
- DIL8 optocoupler
Technical Specification HCPL-2630
| Voltage Rating (DC) | 7.00 V |
| Data Rate | 10.0 Mbps |
| Case/Package | DIP |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| Rise Time | 50.0 ns |
| Mounting Style | Through Hole |
| Isolation Voltage | 2.50 kV |
| Packaging | Bulk |
| Input Voltage (DC) | 1.40 V |
| Number of Circuits | 2 |
| Input Current | 15.0 mA |
| Lifecycle Status | Active |
| Output Voltage | 7.00 V |
| RoHS | Compliant |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Channels | 2 |
Please contact us for a quotation: Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Part | Manufacturer | Datecode | Description |
|---|---|---|---|
| HCPL-2530 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2531 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2601 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2602 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2611 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2731 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-4100 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-4200 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-4502 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-4503 | Agilent | DIL8 optocoupler |