74ACT16244DL Texas
Online Anfrage
74ACT16244DL
- Quantité
- 69
- Fabricant
- Texas
- Date de fabrication
- 1998
- Description
- SSOP-48
74ACT16244DL
- Quantité
- 69
- Fabricant
- Texas
- Date de fabrication
- 1998
- Description
- in stock, SSOP48 package
74ACT16244DL
- Quantité
- 69
- Fabricant
- Texas
- Date de fabrication
- 1998
- Description
- in stock, SSOP48 package
Technical Specification 74ACT16244DL
| Propagation Delay Max (tpd) | 9.50 ns |
| Number of Outputs | 16 |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| Output Current Drive | -1.00 mA |
| Digital Logic Level | TTL |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Packaging | Tube |
| Case/Package | SSOP |
| Voltage Nodes | 5.00 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Number of Bits | 16 |
| RoHS | Compliant |
| Number of Pins | 48 |
| Supply Voltage (DC) | 4.50 V to 5.50 V |
Votre hotline pour une offre :
Tel.:
Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Désignation | Fabricant | Date de fabrication | Description |
|---|---|---|---|
| SMA-21L | Sonitron | Signalgeber /Buzzer | |
| F/NCMB-06 | DIGISOUND | Signalgeber 6V (3...8V) /Buzzer | |
| J-312 | 8-16V 450Hz Miniatur-Summer /Buzzer | ||
| F/CM12P | Digisound | Signalgeber 83db 12V RM7.6 /Buzzer | |
| DG202BDJ | Siliconix | 200043 | 4 channel analogswitch DIL-16 |
| 74ACT16245DL | Texas | 1998 | SSOP-48 |
| 74ACT16373DL | Texas | 1999 | SSOP-48 |
| 74ACT16374DL | Texas | 1997 | SSOP-64 |
| 74ACT16543DL | Texas | 1997 | SSOP-56 |
| SM4001 | Diotec | Diode 50V 1A Melf |