HCPL-2731 Agilent
Online Anfrage
HCPL-2731
- Quantité
- 26
- Fabricant
- Agilent
- Date de fabrication
- Description
- DIL8 optocoupler
Technical Specification HCPL-2731
| Voltage Rating (DC) | 400 mV |
| Case/Package | DIP |
| Rise Time | 16.0 µs |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| Mounting Style | Through Hole |
| Isolation Voltage | 2.50 kV |
| Packaging | Bulk |
| Input Voltage (DC) | 1.30 V |
| Number of Circuits | 2 |
| Input Current | 1.60 mA |
| Lifecycle Status | Active |
| Output Voltage | 18.0 V |
| RoHS | Compliant |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Channels | 2 |
Other Manufacturers for HCPL-2731
HPVotre hotline pour une offre :
Tel.:
Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Désignation | Fabricant | Date de fabrication | Description |
|---|---|---|---|
| HCPL-2531 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2601 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2602 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2611 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2630 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-4100 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-4200 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-4502 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-4503 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-7800 | Agilent | DIL8 optocoupler |