L78S05CV ST
Online Anfrage
L78S05CV
- Quantité
- 10
- Fabricant
- ST
- Date de fabrication
- Description
L78S05CV
- Quantité
- 14
- Fabricant
- ST
- Date de fabrication
- Description
- in stock, TO3P package
Technical Specification L78S05CV
| Number of Outputs | 1 |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| Case/Package | TO-220 |
| RoHS | Compliant |
| Supply Voltage (DC) | 35.0 V (max) |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Tube |
| Input Voltage (DC) | 25.0 V (max) |
| Dropout Voltage | 3.00 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Output Voltage | 5.00 V (max) |
| Output Current | 2.00 A |
| Number of Pins | 3 |
Other Manufacturers for L78S05CV
STMVotre hotline pour une offre :
Tel.:
Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Désignation | Fabricant | Date de fabrication | Description |
|---|---|---|---|
| TLC374CN | TI | DIL14 | |
| TLC393CP | TI | DIL8 | |
| UA741CD | TI | SO8 | |
| L200CV | STM | PENTAWATT | |
| L296 | STM | Multiwatt15 | |
| L78S24CV | STM | TO220 | |
| LM2574HVM-ADJ | NSC | SO14, for domestic sale only | |
| LM2574HVN-5.0 | NSC | DIL8 | |
| LM2574N-5.0 | NSC | DIL8 | |
| LM2575N-5.0 | NSC | DIL16 |