SB160
Online Anfrage
SB160
- Ilość
- 177
- Producent
- Data produkcji
- Opis
- Schottkydiode 60 V 1.0 A DO41
Technical Specification SB160
| Polarity | Standard |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| Voltage Rating (DC) | 60.0 V |
| RoHS | Compliant |
| Current Rating | 1.00 A |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT) |
| Case/Package | DO-41 |
| Forward Voltage | 700 mV |
| Lifecycle Status | Active |
| Output Current | 1.00 A (max) |
| Number of Pins | 2 |
Hotline dla zainteresowanych daną ofertą
Tel.:
Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Oznaczenie | Producent | Data produkcji | Opis |
|---|---|---|---|
| SB120 | Motorola | Schottky-Diode 20V 1A DO-41 | |
| P600J-7004 | Diode 6A 600V | ||
| B80C2200 | General Instru. | Flat bridge | |
| 1P649 | Intec | 1980 | Diode 600V 0.5A DO-41 |
| 70HF100-IR | |||
| MBR160 | ON-Semicond. | Schottky-Diode 60V 1A DO-41 | |
| B250C2200 | GE | 1978 | Flat bridge 2.2A |
| BZW04-7V0B | Diotec | 8.2V Transil-Di. CB-210 | |
| 1N1186 | DSI | 9002 | Diode 200V 35A DO-203AB |
| 1N1188 | DSI | 8615 | Diode 400V 35A DO-203AB |