HCPL-2531 Agilent
Online Anfrage
HCPL-2531
- Ilość
- 29
- Producent
- Agilent
- Data produkcji
- Opis
- DIL8 optocoupler
Technical Specification HCPL-2531
| Case/Package | DIP |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| Rise Time | 300 ns |
| Mounting Style | Through Hole |
| Isolation Voltage | 2.50 kV |
| Packaging | Bulk |
| Input Voltage (DC) | 1.40 V |
| Number of Circuits | 2 |
| Input Current | 16.0 mA |
| Lifecycle Status | Active |
| Output Voltage | 20.0 V |
| RoHS | Compliant |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Channels | 2 |
Hotline dla zainteresowanych daną ofertą
Tel.:
Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Oznaczenie | Producent | Data produkcji | Opis |
|---|---|---|---|
| HCPL-2232 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2300 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2400 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2430 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2530 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2601 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2602 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2611 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2630 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2731 | Agilent | DIL8 optocoupler |