IRF9530N
Online Anfrage
IRF9530N
- Ilość
- 8
- Producent
- Data produkcji
- Opis
- Transistor
IRF9530N
- Ilość
- 10
- Producent
- Data produkcji
- Opis
Technical Specification IRF9530N
| Polarity | P-Channel |
| Voltage Rating (DC) | -100 V |
| Breakdown Voltage [Gate to Source] | -20.0 V to 20.0 V |
| Continuous Drain Current (Ids) | 14.0 A |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| Drain to Source Voltage (Vds) | 100 V |
| Current Rating | -14.0 A |
| Rise Time | 58.0 ns |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Case/Package | TO-220 |
| Drain to Source Resistance (on) (Rds) | 200 mΩ |
| Lifecycle Status | Active |
| RoHS | Non-Compliant |
| Power Dissipation | 79.0 W |
| Part Family | IRF9530N |
Other Manufacturers for IRF9530N
IRHotline dla zainteresowanych daną ofertą
Tel.:
Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Oznaczenie | Producent | Data produkcji | Opis |
|---|---|---|---|
| IRF840 | Transistor N-MOSFET 500 V 8.0 A 125 W TO220 | ||
| IRF9510 | Transistor P-MOSFET 100 V 3.0 A 20 W TO220 | ||
| IRF9520 | Transistor P-MOSFET 100 V 6.0 A 40 W TO220 | ||
| IRF9520 | Harris | IRF840 TO220 | |
| IRF9530 | Transistor P-MOSFET 100 V 12 A 75 W TO220 | ||
| IRF9540 | Transistor P-MOSFET 100 V 19 A 125 W TO220 | ||
| IRF9540N | Transistor | ||
| IRF9620 | Transistor P-MOSFET 200 V 3.5 A 40 W TO220 | ||
| IRF9630 | Transistor P-MOSFET 200 V 6.5 A 75 W TO220 | ||
| IRF9640 | Transistor P-MOSFET 200 V 11 A 125 W TO220 |