L7806CV STM
Online Anfrage
L7806CV
- Ilość
- 275
- Producent
- STM
- Data produkcji
- Opis
- TO220
L7806CV
- Ilość
- 25
- Producent
- STM
- Data produkcji
- Opis
L7806CV
- Ilość
- 40
- Producent
- STM
- Data produkcji
- 99131
- Opis
Technical Specification L7806CV
| Number of Outputs | 1 |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| Case/Package | TO-220 |
| RoHS | Compliant |
| Supply Voltage (DC) | 30.0 V (max) |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Tube |
| Input Voltage (DC) | 21.0 V (max) |
| Dropout Voltage | 2.00 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Output Voltage | 6.00 V (max) |
| Output Current | 1.50 A |
| Number of Pins | 3 |
Other Manufacturers for L7806CV
STHotline dla zainteresowanych daną ofertą
Tel.:
Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Oznaczenie | Producent | Data produkcji | Opis |
|---|---|---|---|
| 74S64-SMD | AND/OR/IN V-Gatter 4/2/3/2 Eing. SO14 | ||
| 74S65 | AND/OR/inv-Gatter 4/2/3/2 Eingaenge DIP14 | ||
| 74S74 | D-Flip-Flop 2-fach DIP14 | ||
| 74S85 | Komparator 4-Bit DIP16 | ||
| 74S86 | EX-OR-Gatter 4-fach 2 Eingaenge DIP14 | ||
| 7808 | voltage regulator + 8V 1.0A TO220 | ||
| 7808-TO3 | voltage regulator + 8V 1.0A TO3 | ||
| MC 7809 CT | MOT. ,Samsung | TO220 | |
| L7810CV | STM | TO220 | |
| MC7818CT | MOTOROLA | TO220 |