MM74HC374N NSC
Online Anfrage
MM74HC374N
- Ilość
- 442
- Producent
- NSC
- Data produkcji
- Opis
Technical Specification MM74HC374N
| Polarity | Non-Inverting |
| Digital Logic Level | CMOS |
| Number of Gates | 8 |
| RoHS | Compliant |
| Supply Voltage (DC) | 5.00 V, 6.00 V (max) |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Tube |
| Case/Package | DIP |
| Frequency | 50.0 MHz |
| Number of Circuits | 8 |
| Lifecycle Status | Obsolete |
| Number of Bits | 8 |
| Output Current | 7.80 mA |
| Number of Pins | 20 |
Hotline dla zainteresowanych daną ofertą
Tel.:
Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Oznaczenie | Producent | Data produkcji | Opis |
|---|---|---|---|
| MM74HC32N | |||
| MM74HC366N | NSC | ||
| MM74HC368N | NSC | ||
| MM74HC373N | NSC | ||
| MM74HC374J | NSC | ||
| MM74HC374WM | FAIR | ||
| MM74HC390N | NSC | ||
| MM74HC4040N | NSC | ||
| MM74HC4040N | |||
| MM74HC4050N | NSC |