STE40NC60 STM
Online Anfrage
STE40NC60
- Quantité
- 10
- Fabricant
- STM
- Date de fabrication
- C218
- Description
- in stock, ISOTOP4 package
Technical Specification STE40NC60
| Polarity | N-Channel |
| Voltage Rating (DC) | 600 V |
| Breakdown Voltage [Gate to Source] | -30.0 V to 30.0 V |
| Continuous Drain Current (Ids) | 40.0 A |
| Breakdown Voltage (Drain to Source) | 600 V |
| Drain to Source Voltage (Vds) | 600 V |
| Current Rating | 40.0 A |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| Mounting Style | Screw |
| Packaging | Tube |
| Rise Time | 42.0 ns |
| Drain to Source Resistance (on) (Rds) | 130 mΩ |
| Lifecycle Status | Active |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 460 W |
Votre hotline pour une offre :
Tel.:
Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Désignation | Fabricant | Date de fabrication | Description |
|---|---|---|---|
| SN7432N | TI | 07+ | in stock, DIP24 package, RohS compliant |
| 2N5885 | ON Semi | 0821 | in stock, TO3 package, Rohs compliant, other names: 2N5885G |
| UAA170 | Siemens | 9204 | in stock, DIP16 package, 100% genuine Siemens |
| MACH211-10JC | AMD | 9941 | in stock, PLCC44 package, new and original, marking on part: MACH211-10JC-12JI |
| MACH211-15JC | AMD | 9950 | in stock, PLCC44 package, new and original, marking on part: MACH211-15JC-18JI |
| APT5040BN | Advanced Power Technology | 9214 | in stock, TO247 package |
| 1812L200DR | Littlefuse | 08+ | in stock, 1812 package, resettable fuse |
| RKBPC602 | GI | 8637 | in stock, bridge rectifier |
| 2N6040G | ON Semi | 0710 | in stock, TO220 package, RohS compliant |
| MPSA29G | ON Semi | 0748 | in stock, TO92 package, RohS compliant |