HCPL-4502 Agilent
Online Anfrage
HCPL-4502
- Quantità
- 47
- Produttore
- Agilent
- Codice data
- Descrizione
- DIL8 optocoupler
Technical Specification HCPL-4502
| Case/Package | DIP |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| Mounting Style | Through Hole |
| Isolation Voltage | 3.75 kV |
| Packaging | Tube |
| Input Voltage (DC) | 1.45 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Input Current | 16.0 mA |
| Lifecycle Status | Active |
| Output Voltage | 20.0 V (max) |
| Number of Pins | 8 |
| Power Dissipation | 100 mW |
La vostra hotline per unofferta:: Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Designazione | Produttore | Codice data | Descrizione |
|---|---|---|---|
| HCPL-2611 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2630 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-2731 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-4100 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-4200 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-4503 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCPL-7800 | Agilent | DIL8 optocoupler | |
| HCTL-2000 | Agilent | DIL16 interface encoder | |
| HCTL-2016 | Agilent | DIL16 interface encoder | |
| ILD74 | Vishay | DIL8 optocoupler |