HCPL4100 AGI
Online Anfrage
HCPL4100
- Quantità
- 8
- Produttore
- AGI
- Codice data
- Descrizione
- Optocoupler
Technical Specification HCPL4100
| Case/Package | DIP |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| Rise Time | 16.0 ns |
| Mounting Style | Through Hole |
| Isolation Voltage | 3.75 kV |
| Packaging | Tube |
| Input Voltage (DC) | 20.0 V (max) |
| Number of Circuits | 1 |
| Input Current | 13.0 mA |
| Lifecycle Status | Active |
| Output Voltage | 27.0 V (max) |
| RoHS | Non-Compliant |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Channels | 1 |
La vostra hotline per unofferta:: Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Designazione | Produttore | Codice data | Descrizione |
|---|---|---|---|
| HCPL2631 | Texas | Optocoupler | |
| TLP2631 | Toshiba | Optocoupler | |
| HCPL2731 | Optocoupler | ||
| PC3Q17SHA-SMD | Sharp | Optocoupler | |
| HCPL3700 | Optocoupler | ||
| HCPL4200 | Hewlett Packard | Optocoupler | |
| SFH610A-3 | Siemens | Optocoupler | |
| HCPL7101 | Hewlett Packard | Optocoupler | |
| HCPL7720 | Hewlett Packard | Optocoupler | |
| MOC3020 | Optocoupler (MCP3020Z) |