TIP3055 Texas
Online Anfrage
TIP3055
- Quantità
- 70
- Produttore
- Texas
- Codice data
- 8310
- Descrizione
- NPN 100V 15A TEX TO-218
TIP3055
- Quantità
- 55
- Produttore
- Texas
- Codice data
- 8310
- Descrizione
- in stock, Transistor, TO218 package
TIP3055
- Quantità
- 4
- Produttore
- Texas
- Codice data
- 7838
- Descrizione
- in stock
TIP3055
- Quantità
- Produttore
- Texas
- Codice data
- 8310
- Descrizione
- Transistor, TO218 package
Technical Specification TIP3055
| Polarity | NPN, N-Channel |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Power Dissipation | 90.0 W |
| Current Rating | 15.0 A |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Tube |
| Case/Package | TO-218 |
| Lifecycle Status | Active |
| RoHS | Compliant |
| Number of Pins | 3 |
La vostra hotline per unofferta:: Tel. 0721 15108-0