TLP2630 Toshiba
Online Anfrage
TLP2630
- Quantità
- 1
- Produttore
- Toshiba
- Codice data
- Descrizione
- Optocoupler
TLP2630
- Quantità
- 1
- Produttore
- Toshiba
- Codice data
- Descrizione
- in stock, Optocoupler, DIL8 package
TLP2630
- Quantità
- 41
- Produttore
- Toshiba
- Codice data
- 9529
- Descrizione
- in stock, DIP8 package
TLP2630
- Quantità
- 1
- Produttore
- Toshiba
- Codice data
- Descrizione
- in stock, Optocoupler, DIL8 package
Technical Specification TLP2630
| Data Rate | 10.0 Mbps |
| Case/Package | DIP |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| Rise Time | 30.0 ns |
| Mounting Style | Through Hole |
| Isolation Voltage | 2.50 kV |
| Input Voltage (DC) | 1.65 V |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Input Current | 15.0 mA |
| Output Voltage | 5.20 V, 5.20 V (max) |
| RoHS | Compliant |
| Number of Pins | 8 |
| Power Dissipation | 40.0 mW |
Other Manufacturers for TLP2630
TOSHIBALa vostra hotline per unofferta:: Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Designazione | Produttore | Codice data | Descrizione |
|---|---|---|---|
| HCPL2601 | Hewlett Packerd | Optocoupler | |
| HCPL2611 | Optocoupler | ||
| HCPL2630 | Texas | 9319 | Optocoupler |
| A2630 | Agilent | 27 | Optocoupler |
| HP2630 | HP | 9827 | Optocoupler |
| HCPL2631 | Texas | Optocoupler | |
| TLP2631 | Toshiba | Optocoupler | |
| HCPL2731 | Optocoupler | ||
| PC3Q17SHA-SMD | Sharp | Optocoupler | |
| HCPL3700 | Optocoupler |