ADC0803LCN NSC
Online Anfrage
ADC0803LCN
- Ilość
- 288
- Producent
- NSC
- Data produkcji
- Opis
Technical Specification ADC0803LCN
| Supply Voltage (DC) | 4.50 V (min) |
| RoHS | Non-Compliant |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| Lead-Free Status | Contains Lead |
| Packaging | Rail |
| Case/Package | PDIP |
| Sample Rate | 10.0 kHz |
| Supply Current | 1.10 mA |
| Lifecycle Status | Active |
| Number of Bits | 8 |
| Number of Pins | 20 |
| Power Consumption | 5.50 mW |
Other Manufacturers for ADC0803LCN
HARRISHotline dla zainteresowanych daną ofertą
Tel.:
Tel. 0721 15108-0
Weitere Bauteile
| Oznaczenie | Producent | Data produkcji | Opis |
|---|---|---|---|
| AD8552AR | AD | SMD | |
| AD96685TH | AD | ||
| AD9707 | AD | ||
| ADC0801LCN | NSC | ||
| ADC0802LCN | NSC | ||
| ADC0804-1CN | SIG | ||
| ADC0804LCJ | NSC | ||
| ADC0804LCN | INS | ||
| ADC0808LCN | SIG | ||
| ADC0809FN | TI | PLCC |