L7808CV ST
Online Anfrage
L7808CV
- Ilość
- 234
- Producent
- ST
- Data produkcji
- Opis
Technical Specification L7808CV
| Number of Outputs | 1 |
| REACH SVHC Compliance | No SVHC |
| Case/Package | TO-220 |
| RoHS | Compliant |
| Supply Voltage (DC) | 30.0 V (max) |
| Lead-Free Status | Lead Free |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Tube |
| Input Voltage (DC) | 25.0 V (max) |
| Dropout Voltage | 2.00 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Output Voltage | 8.00 V, 8.00 V (max) |
| Output Current | 1.50 A |
| Number of Pins | 3 |
Other Manufacturers for L7808CV
STMHotline dla zainteresowanych daną ofertą
Tel.:
Tel. 0721 15108-0